Jak co roku Pantone Color Instytute ogłosił kolory, które będą przewodzić w trendach ubraniowych, wnętrzarskich czy graficznych nadchodzącego roku. Zwykle jest to jeden wiodący kolor, jednak w tym roku eksperci z Pantone postawili na dwa: „Ultimate Gray” (nr 17-5104) oraz „Illuminating” (nr 13-0647). Jest to kombinacja spokojnej szarości i jasnej, cytrynowej żółci.
Jak tłumaczy dyrektorka wykonawcza Instytutu - Leatrice Eisman, kolory te mają odzwierciedlić nasze samopoczucie w ubiegłym, „pandemicznym” roku. Ta „szara” szarość oddaje naszą codzienność podczas kwarantanny – poczucie niepewności i wszechogarniającą monotonię. Natomiast jaskrawy żółty to jakby światełko w tunelu, blask nadziei na lepsze jutro i na to, że pandemia kiedyś się zakończy.
Nam również udało się wykonać projekt w tych tonacjach już w lipcu 2020 roku. Przedstawialiśmy ten projekt jakiś czas temu a tym razem dla przypomnienia: salon z aneksem kuchennym w szarościach z elementami żółci.
Co sądzicie o kolorach Pantone na rok 2021? Przemawiają do Was? Jakie Wam kolory kojarzą się z poprzednim i rozpoczynającym się rokiem?

 

Kolory roku 2021 od Pantone

19 stycznia 2021